Plastové okná

Kúpa nových okien je investícia do budúcnosti, ktorú si ale treba dobre premyslieť. V súčasnosti sú najrozšírenejšie okná plastové. Vybrať si môžete 5 komorové, 6 komorové alebo aj viac komorové, dvojsklo alebo trojsklo, rôzne farby, či typy rámov. Súčasťou každého okna sú aj doplnky, kde je rovnako veľmi široký výber.

Prečo práve plastové

Samozrejmosťou je, že plastové okná disponujú výbornou zvukovou a tepelnou izoláciou. Táto funkcia okien sa odlišuje typom skla a profilom, ktorý si zvolíte. Je pravda, že vďaka tomu ušetríte nemalé financie na vykurovaní, či klimatizácii, ale veľká vlhkosť a malá priedušnosť okien môže spôsobovať rosenie alebo v niektorých prípadoch až plesne. Preto je dôležité pri akýchkoľvek oknách, miestnosti vetrať niekoľkokrát denne. Vetrať by sa malo len 10 minút a to tak, že urobíte prievan. Hlavne v chladných mesiacoch, kedy nie je možné mať okno otvorené celý deň, je dobré vetrať len nárazovo. Takto sa vymení vlhký vzduch za nový a suchší.

Plastové okná majú okrem zvukovej a tepelnej izolácii aj bezpečnostnú funkciu. Tvrdené sklá zabezpečia váš domov pred zlodejmi a prípadnou škodou, ktorú by mohli napáchať. Vhodné sú aj sklá, ktoré sú potiahnuté špeciálnou fóliou. Vďaka tomu sa v prípade rozbitia okno nerosype na množstvo častí, ale črepy skla ostanú po kope. Typov skla je veľké množstvo, preto je možné vyhovieť akejkoľvek požiadavke.

Plastové okná sú výbornou voľbou nie len do vášho bytu, či domu, ale aj do kancelárie alebo iných administratívnych, aj verejných budov. Jednoduchý elegantný dizajn a široký výber farieb od bielej až po imitácie dreva uspokoja aj toho najnáročnejšieho klienta. Navyše, ich nenáročná údržba, bezpečnosť a dlhovekosť sú dôvodmi prečo sa plastové okná stali tými najžiadanejšími.


VEKA - SOFTLINE 82

VEKA - SOFTLINE 82

Trojité alebo dvojité zasklenie s hrúbkou skla 24 až 52 mm vytvára možnosť zasklenia zárubní a krídel podľa individuálnych potrieb.

IDEAL 8000 od Aluplastu

IDEAL 8000 od Aluplastu

IDEAL 8000 je kombináciou najnovších technických riešení pri dosahovaní nadpriemerných vlastností zaručujúcich teplo, ticho a výnimočnú estetiku okna. Je to ideálna ponuka pre všetkých, ktorí očakávajú pohodlie bývania na najvyššej úrovni.

IDEAL 7000 od Aluplastu

IDEAL 7000 od Aluplastu

Rad profilov IDEAL 7000 je súčasťou novej ponuky zameranej na energeticky úsporné stavby. Inštalačná hĺbka 85 mm a šesťkomorová profilová štruktúra zaručujú nadpriemerné tepelné izolačné vlastnosti.

IDEAL 4000 od Aluplastu

IDEAL 4000 od Aluplastu

Univerzálne použiteľný systém IDEAL 4000 sa hodí k modernej architektúre novostavieb bytových či rodinných domov, ako aj pri rekonštrukciách.